Remedica ΕΝΠ – ΑΕΛ (85-64): Η 4η περίοδος ήταν αρκετή για τους “βυσσινί”

Επιστροφή στις νίκες για την Remedica ΕΝΠ, η οποία κέρδισε – όχι και τόσο εύκολα όσο δείχνει το τελικό σκορ – την ΑΕΛ στο Παραλίμνι με 85 – 64 πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση στην τέταρτη περίοδο. Με τη νίκη αυτή, η Ένωση φτάνει τις εφτά νίκες και τους 18 βαθμούς.

To παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι και το τέλος της 3ης περιόδου. Συγκεκριμένα, η 1η περίοδος τελείωσε 18-13. Το ημίχρονο βρήκε την ΑΕΛ προηγούμενη με ένα πόντο (31-32). Μάλιστα, την 3η περίοδο η ομάδα της Λεμεσού έφτασε να προηγείται με οκτώ πόντους για να τελειώσει τελικά με σκορ 48-52.

Οι παίκτες του Μιχάλη Κακιούζη, μπήκαν στην τελευταία περίοδο…φουριόζοι και με ένα γρήγορο 16-2 απέκτησαν διαφορά 10 πόντων την οποία όχι μόνο διατήρησαν,  αλλά και αύξησαν μέχρι το τέλος του αγώνα για το τελικό 85-64.

*Στα μέσα της τέταρτης περιόδου, ο Στάκι σε μια ανύποπτη φάση φαίνεται να πάτησε άσχημα στο παρκέ, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί και να κατευθυνθεί στα αποδυτήρια. Η κατάστασή του θα εκτιμηθεί από το ιατρικό επιτελείο.