Πέρασε...αέρας από το "Τάσος Μάρκου" η Ομόνοια!

Οι πράσινοι επικράτησαν με 2-0 της Ένωσης στο Τάσος Μάρκου, πέτυχαν την τρίτη τους σερί νίκη και πάνε με ανεβασμένη ψυχολογία στο αιώνιο ντέρμπι.

1΄Σέντρα

4΄Ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Τιάγκο έκανε το σουτ εντός της περιοχής, κόντραρε η μπάλα. Έχει μπει δυνατά το τριφύλλι στα πρώτα λεπτά. Κέρδισε 3 κόρνερ σε τέσσερα λεπτά.

6΄Σουτ από τον Ορτέγα, κόντραρε η μπάλα και έφυγε σε νέο κόρνερ.

8΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Βαρέλα, σταθερά ο Φαμπιάνο.

9΄ΓΚΟΛ, η Ομόνοια, 0-1 με τον Ματ! Ο Άγγλος με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ για το τριφύλλι!

ωαδγσδγφηφγφδφσδφ

11΄Ο Τιάγκο σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Στην επαναληπτική προβολή φάνηκε ότι ο Βραζιλιάνος ήταν στην ίδια ευθεία.

23΄Ο Ματ κατέβασε με το κεφάλι στον Τιάγκο εντός περιοχής, δεν έκανε καλό κοντρόλ ο Βραζιλιάνος.

29΄Η Ομόνοια μετά από ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο έχει κατεβάσει ταχύτητα.

Η Ένωση βελτιώθηκε αλλά δεν έχει απειλήσει την εστία του Φαμπιάνο. Από την άλλη οι πράσινοι είναι πιο επικίνδυνοι και φτάνουν με ευκολία στα καρέ του Πέτρου.

30΄Κίτρινη στον Σταρόκιν.

39΄Μετά από εκτέλεση κόρνερ και απομάκρυνση της μπάλας, ο Λέζιακς έκανε δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή όμως ήταν πολύ άστοχος.

**Η Ένωση έχει κερδίσει μέτρα στα τελευταία λεπτά όμως δυσκολεύεται να φτιάξει τελική προσπάθεια. Απ΄την άλλη οι πράσινοι, παρόλο που δεν είναι όσο καταιγιστικοί ήταν στα πρώτα λεπτά, φτάνουν στην εστία του Πέτρου με μεγάλη ευκολία.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

46΄Ξεκίνησε το 2ο μέρος.

46΄ΓΚΟΛ, 2-0 η Ομόνοια! Σέντρα του Μποτεάκ από δεξιά, ο Τιάγκο μπαίνει με την μπάλα στα δίκτυα!

ακλφηαφγδσφσδφσ

49΄Ευκαιρία για την Ένωση! Ο Ουντόντζι έκανε το σουτ εντός περιοχής, η μπάλα έξω.

** Ντε ζαβού με τα πρώτα λεπτά του πρώτου μέρους στο 2ο... Η Ομόνοια μπήκε φουριόζα και πέτυχε δεύτερο γκολ.

φφδγγσδφγησ

**Γέμισαν την Ανατολική οι Ομονοιάτες.

56΄Ο Θεοδώρου έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας, όμως ο Λέζιακς πρόλαβε και έβγαλε άμυνα.