Φιλική νίκη της ΕΝΠ επί της Ομόνοιας (φώτος)

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο “Τάσος Μάρκου” η ΕΝΠ νίκησε με 2-1 την Ομόνοια. Το σκορ για τους “βυσσινί” άνοιξε ο Κρίστης Ανδρέου μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, με την Ομόνοια να ισοφαρίζει με τον Ραμίρες στο 65’. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Κολοκούδιας στο 86’ λεπτό με δυνατό σουτ.

To kerkida.net σας μετέφερε την εξέλιξη του αγώνα:

Το ΦΙΛΜ του παιχνιδιού..

-Μικρή καθυστέρηση για την έναρξη του αγώνα(19:00), λόγω της προσέλευσης των φιλάθλων και από τις δύο ομάδες.

-Ξεκίνησε το παιχνίδι.

-ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ, στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης με δυνατό σουτ του Κρίστη Ανδρέου.

-12΄Από εκτελέση φάουλ έγινε κεφαλιά με τον τερματοφύλακα της Ένωσης να αποκρούει δύσκολα.

-14’ Ωραία ατομική ενέργεια του Ζαρζίνιο, δοκίμασε το σουτ αλλά πάνω από την εστία.

-15’ Πήγε να δοκιμάσει ένα ψηλοκρεμαστό σούτ από το κέντρο ο Ολίβα, μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Ομόνοιας.

-22' Ωραίος συνδυασμός απο τους ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας, χωρίς όμως να καταγράψουν τελική.

-23' Διακοπή στο παιχνίδι για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

-33' Η Ένωση ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Ολίβα.

-36' Αναγκαστική αλλαγή για την Ομόνοια. Την θέση του Γκαφούρ πήρε ο Βύντρα.

-40' Σουτ του Ραμίρες, έσωσε ο τερματοφύλακας της Ένωσης.

-Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

-48' Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Βύντρα δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά.

-53' Σουτ του Ζίβετς από το ύψος της περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια.

-Αναγκαστική αλλαγή και ο Γιώργος Κολοκούδιας, ο οποίος αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα.

-62' Δυνατό σουτ του Ραμίρεζ από το ύψος της περιοχής, αποκρούει δύσκολα ο τερματοφύλακας

-Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση, με το σουτ του Ανδρέου να καταλήγει λίγο έξω.

-65' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με πλασέ του Ραμίρες, μετά από κάθετη πάσα του Μόντες.

-68' Μεγάλη ευκαιρία για την Ομόνοια, ο Ραμίρεζ σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και στέλνει τη μπάλα μόλις έξω.

-71' Κούσουλος και Λόπεζ στη θέση των Τζαϊλσον και Μανρίκε.

-72' Καλή ευκαιρία για την Ένωση με σουτ του Κουμή μέσα από την περιοχή.

-75' Ατομική ενέργεια και σουτ του Ουντόζι, η μπάλα έξω.

-86' ΓΚΟΛ για την ΕΝΠ με σουτ του Κολοκούδια.

-90' Μακρινό συρτό σουτ του Χριστοφή, η μπάλα περνά μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι.