Η Αναγέννηση η Ένωση και η… μάχη για την πρώτη κατηγορία!

0
535




ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ:

SUPER ACTION:Κοντά σας για περισσότερο από 23 χρόνια, με πλούσια συλλογή σε παιχνίδια,βρεφικά είδη, αθλητικό ρουχισμό και εξοπλισμό,είδη ψαρέματος/κατασκήνωσης/κατάδυσης επώνυμων μάρκων αλλά και εισαγωγής για όλα τα γούστα!




Η  Ένωση νίκησε την Ομόνοια Αραδίππου στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Β΄κατηγορίας, με γκολ του Γιώργου Κολοκούδια στο 75ο λεπτό.

Μόνη στην κορυφή η Αναγέννηση Δερύνειας που νίκησε εύκολα με 4-0 την Ξυλοτύμπου και δείχνει…ασυγκράτητη στο πρωτάθλημα και ικανή για την πρώτη κατηγορία.

Υπενθυμίζουμε ότι φέτος μόνο μία ομάδα θα πάρει το… μαγικό εισιτήριο της ανόδου προκειμένου να μειωθούν οι ομάδες της Α’ κατηγορίας, κάτι που σημαίνει ότι θα γίνει…μάχη αναμέσα στις διεκδικήτριες ομάδες, εκ των οποίων και οι δύο δικές μας. Η Αναγέννηση και η ΕΝΠ, που αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην πρώτη και δεύτερη θέση αντίστοιχα.

Ως εκ τούτου, κοιτάξαμε το πρόγραμμα των δύο ομάδων, αλλά και την βαθμολογία και σας τα παραθέτουμε. Βγάλτε τα… μπλοκάκια πάνω και αρχίστε τους υπολογισμούς. Αν και φυσικά υπάρχει αρκετός δρόμος ακόμα μέχρι το τέλος τους πρωταθλήματος, όπου τα πάντα μπορούν να συμβούν!

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Παρασκευή, 5 Ιανουαρίου 2018
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 1-2 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 1-2 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
 Σάββατο, 6 Ιανουαρίου 2018
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 4-0 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 4-1 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 1-0 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 1-0 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
 Κυριακή, 7 Ιανουαρίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 14:30 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (δεν υπολογίζονται οι σημερινοί αγώνες)

1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 12 8 2 2 21 10 26
2 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 12 8 2 2 25 14 26
3 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 12 7 4 1 19 10 25
4 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 13 7 2 4 19 13 23
5 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 13 6 5 2 23 14 23
6 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 12 6 3 3 15 9 21
7 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 12 5 5 2 19 10 20
8 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 13 5 4 4 21 19 19
9 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 12 5 2 5 18 16 17
10 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 12 3 3 6 15 23 12
11 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 12 3 2 7 14 19 11
12 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 13 1 6 6 10 21 9
13 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 12 0 4 8 8 20 4
14 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 12 0 0 12 11 40 0

 

14η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου 2018
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 19:00 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
 Σάββατο, 13 Ιανουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 14:30 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 14:30 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 14:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 14:30 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 14:30 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 14:30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
 15η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 19 Ιανουαρίου 2018
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 19:00 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 19:00 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
 Σάββατο, 20 Ιανουαρίου 2018
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 14:30 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 14:30 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 14:30 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 14:30 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
 Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 14:30 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
 16η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου 2018
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 19:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
 Σάββατο, 27 Ιανουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 14:30 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 14:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 14:30 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 14:30 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 14:30 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
 Κυριακή, 28 Ιανουαρίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 14:30 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
 17η Αγωνιστική
 Σάββατο, 3 Φεβρουαρίου 2018
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 15:00 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 15:00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:00 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 15:00 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 15:00 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 15:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 15:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
 18η Αγωνιστική
 Σάββατο, 10 Φεβρουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 15:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 15:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 15:00 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 15:00 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 15:00 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 15:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
 19η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 16 Φεβρουαρίου 2018
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 19:00 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
 Σάββατο, 17 Φεβρουαρίου 2018
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 15:00 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 15:00 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:00 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 15:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 15:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 15:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
 20η Αγωνιστική
 Σάββατο, 24 Φεβρουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 15:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 15:00 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 15:00 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 15:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 15:00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
 Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 15:00 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
 21η Αγωνιστική
 Σάββατο, 3 Μαρτίου 2018
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 15:00 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 15:00 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 15:00 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 15:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 15:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 15:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
 22η Αγωνιστική
 Σάββατο, 10 Μαρτίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 15:00 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 15:00 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 15:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 15:00 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 15:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 15:00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:00 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
 23η Αγωνιστική
 Σάββατο, 17 Μαρτίου 2018
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:30 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 15:30 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 15:30 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 15:30 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 15:30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 15:30 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 15:30 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
 24η Αγωνιστική
 Σάββατο, 31 Μαρτίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 15:30 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 15:30 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 15:30 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 15:30 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 15:30 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 15:30 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 15:30 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
 25η Αγωνιστική
 Σάββατο, 14 Απριλίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 16:00 Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 16:00 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 16:00 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 16:00 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 16:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 16:00 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 19:00 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
 26η Αγωνιστική
 Σάββατο, 21 Απριλίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 16:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 16:00 Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 16:00 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 16:00 ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 16:00 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 16:00 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 16:00 ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ