Η Αναγέννηση η Ένωση και η… μάχη για την πρώτη κατηγορία!

0
369




ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ:

SUPER ACTION:Κοντά σας για περισσότερο από 23 χρόνια, με πλούσια συλλογή σε παιχνίδια,βρεφικά είδη, αθλητικό ρουχισμό και εξοπλισμό,είδη ψαρέματος/κατασκήνωσης/κατάδυσης επώνυμων μάρκων αλλά και εισαγωγής για όλα τα γούστα!




Η  Ένωση νίκησε την Ομόνοια Αραδίππου στο ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής της Β΄κατηγορίας, με γκολ του Γιώργου Κολοκούδια στο 75ο λεπτό.

Μόνη στην κορυφή η Αναγέννηση Δερύνειας που νίκησε εύκολα με 4-0 την Ξυλοτύμπου και δείχνει…ασυγκράτητη στο πρωτάθλημα και ικανή για την πρώτη κατηγορία.

Υπενθυμίζουμε ότι φέτος μόνο μία ομάδα θα πάρει το… μαγικό εισιτήριο της ανόδου προκειμένου να μειωθούν οι ομάδες της Α’ κατηγορίας, κάτι που σημαίνει ότι θα γίνει…μάχη αναμέσα στις διεκδικήτριες ομάδες, εκ των οποίων και οι δύο δικές μας. Η Αναγέννηση και η ΕΝΠ, που αυτή τη στιγμή βρίσκονται στην πρώτη και δεύτερη θέση αντίστοιχα.

Ως εκ τούτου, κοιτάξαμε το πρόγραμμα των δύο ομάδων, αλλά και την βαθμολογία και σας τα παραθέτουμε. Βγάλτε τα… μπλοκάκια πάνω και αρχίστε τους υπολογισμούς. Αν και φυσικά υπάρχει αρκετός δρόμος ακόμα μέχρι το τέλος τους πρωταθλήματος, όπου τα πάντα μπορούν να συμβούν!

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:

Παρασκευή, 5 Ιανουαρίου 2018
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ1-2ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ1-2ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
 Σάββατο, 6 Ιανουαρίου 2018
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ4-0Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ4-1ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ1-0ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ1-0ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
 Κυριακή, 7 Ιανουαρίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ14:30ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (δεν υπολογίζονται οι σημερινοί αγώνες)

1ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ12822211026
2ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ12822251426
3ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ12741191025
4ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ13724191323
5ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ13652231423
6ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ1263315921
7ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ12552191020
8ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ13544211919
9ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ12525181617
10ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ12336152312
11Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200612327141911
12Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ1316610219
13ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ120488204
14ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ12001211400

 

14η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 12 Ιανουαρίου 2018
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ19:00ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
 Σάββατο, 13 Ιανουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200614:30ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ14:30ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ14:30ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ14:30ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ14:30ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ14:30ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
 15η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 19 Ιανουαρίου 2018
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ19:00Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ19:00ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
 Σάββατο, 20 Ιανουαρίου 2018
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ14:30ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ14:30ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ14:30ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ14:30ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
 Κυριακή, 21 Ιανουαρίου 2018
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ14:30ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
 16η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου 2018
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ19:00ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
 Σάββατο, 27 Ιανουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200614:30ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ14:30ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ14:30ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ14:30ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ14:30Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
 Κυριακή, 28 Ιανουαρίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ14:30ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
 17η Αγωνιστική
 Σάββατο, 3 Φεβρουαρίου 2018
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ15:00Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ15:00ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ15:00ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ15:00ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ15:00ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ15:00ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ15:00ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
 18η Αγωνιστική
 Σάββατο, 10 Φεβρουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200615:00ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ15:00ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ15:00ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ15:00ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ15:00ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ15:00Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ15:00ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
 19η Αγωνιστική
 Παρασκευή, 16 Φεβρουαρίου 2018
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ19:00ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
 Σάββατο, 17 Φεβρουαρίου 2018
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ15:00Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ15:00ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ15:00ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ15:00ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ15:00ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ15:00ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
 20η Αγωνιστική
 Σάββατο, 24 Φεβρουαρίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200615:00ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ15:00ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ15:00ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ15:00ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ15:00ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ15:00ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
 Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ15:00Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
 21η Αγωνιστική
 Σάββατο, 3 Μαρτίου 2018
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ15:00Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ15:00ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ15:00ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ15:00ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ15:00ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ15:00ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ15:00ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
 22η Αγωνιστική
 Σάββατο, 10 Μαρτίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200615:00ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ15:00ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ15:00ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ15:00Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ15:00ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ15:00ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ15:00ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
 23η Αγωνιστική
 Σάββατο, 17 Μαρτίου 2018
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ15:30Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ15:30ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ15:30ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ15:30ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ15:30ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ15:30ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ15:30ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
 24η Αγωνιστική
 Σάββατο, 31 Μαρτίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200615:30ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ15:30ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ15:30Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ15:30ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ15:30ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ15:30ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ15:30ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
 25η Αγωνιστική
 Σάββατο, 14 Απριλίου 2018
ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ16:00Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006
ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ16:00ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ16:00ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ16:00ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ
ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ16:00ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ16:00ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ
Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ19:00ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
 26η Αγωνιστική
 Σάββατο, 21 Απριλίου 2018
Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 200616:00ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ16:00Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ16:00ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ
ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ16:00ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ16:00ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ
ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ16:00ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ16:00ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ